Logo

Lepší Budějovice

Co by vám usnadnilo a zpříjemnilo život v Budějcích? Jak z nich udělat lepší místo k životu? Co vás tu trápí nebo vám chybí?

Jsou to přeplněné popelnice, chodníky s psími exkrementy, nedostatek parkovacích míst? Ocenili byste polední menu ze všech budějckých restaurací na jednom místě nebo kompletní přehled všech sportovišť s možností online rezervace? Chcete vytvořit komunitu zahrádkářů a společně pěstovat, radit si, sdílet svoje úspěchy?

Podělte se s námi o svou myšlenku či nápad, ať už je jakýkoliv. Možná právě jemu vnukneme během Jihočeského hackathonu život. 

Podělit se o svůj nápad

Zvažujete, zda nám poslat svůj nápad?

Tyhle důvody mluví jasně pro 

Možná právě ten váš si vybere jeden z týmů a přijde s jeho řešením

Poslat nápad vám zabere jen pár vteřin

Nesbíráme žádná citlivá data, zajímají nás jen vaše nápady

Vaše podněty předáme městu

Co je hackathon

Hackathon je týmová soutěž pro programátory a další odborníky, kteří jsou sezvání v rámci krátkého časového úseku (typicky 24-48 hodin) na jedno místo. Jejich úkolem je využít poskytnutá data nebo informace a pomocí moderních technologií vyřešit konkrétní problémy či zrealizovat dané nápady. Podněty pro soutěžící sbíráme od Budějčáků v rámci online dotazníku. Přispět svým nápadem můžete tady

Jaké nápady nám zatím lidé posílají?

Nedostatek parkovacích míst

Web se seznamem baby friendly kaváren

Přeplněné popelnice

Aplikace, která zobrazí menu ze všech restaurací

Jednotné místo pro rezervaci jakéhokoliv sportoviště v ČB

Dlouhá čekací doba u lékaře

Přehled o popelnicích na tříděný odpad

Psí exkrementy ve městě

Téma hackathonu

Soutěžící budou mít za úkol vytvořit během 48 hodin mobilní či webovou aplikaci, která bude přínosná pro obyvatele Budějc. Aplikace se bude věnovat jednomu z předem zadaných témat, která vyplynou z průzkumu mezi Budějčáky (může to být např. turismus, sociální oblast, školství, sport, doprava, kultura apod.).