Logo

O hackathonu

Chcete se dozvědět o této unikátní akci, která má přinést nové nápady pro Budějce? Koukněte na detaily a pojďte s námi do toho.

Co je hackathon

Hackathon je týmová soutěž pro programátory a další odborníky, kteří jsou sezvání v rámci krátkého časového úseku (typicky 24-48 hodin) na jedno místo. Jejich úkolem je využít poskytnutá data nebo informace a pomocí moderních technologií vyřešit konkrétní problémy či zrealizovat dané nápady. Podněty pro soutěžící sbíráme od Budějčáků v rámci online dotazníku. Přispět svým nápadem můžete tady

Téma hackathonu

Soutěžící budou mít za úkol vytvořit během 48 hodin mobilní či webovou aplikaci, která bude přínosná pro obyvatele Budějc. Aplikace se bude věnovat jednomu z předem zadaných témat, která vyplynou z průzkumu mezi Budějčáky (může to být např. turismus, sociální oblast, školství, sport, doprava, kultura apod.). 

Harmonogram

Sběr nápadů od Budějčáků

Vyhodnocení nápadů a rozdělení do témat

Otevření přihlášek pro soutěžící

Předsoutěžní setkání se soutěžícími

Hackathon

Kdy se hackathon odehraje

7.10. chystáme společné warm up setkání. Představíme vám data, podělíme se o nápady od veřejnosti, navzájem se seznámíme a kdo nemá tým, bude mít možnost si ho vytvořit nebo se k nějakému přidat. Samotný hackathon se bude konat v termínu 15.-17.10. 2021

Všichni účastníci jsou povinni se při vstupu prokázat buď dokončeným očkováním nebo negativním PCR testem ne starším než 48 hodin. 

Jaký máme cíl

Mezi širokou veřejnost v Budějcích chceme vypustit malý výzkum, kde nám budou moci Budějčáci posílat nápady a tipy na problémy, které je tu každodenně trápí. Ty poté probereme s městem, abychom zjistili, zda pro IT odborníky dokážeme získat nějaká data, se kterými by při návrhu řešení mohli pracovat.

Na konci hackathonu by měli mít IT odborníci vytvořené funkční nápady na nějakou aplikaci, program, portál nebo jiné technologické řešení vybraného problému. Tyto nápady mohou být hotové a funkční nebo mohou naopak posloužit komunitě jako podklad k dalšímu zpracování a rozvoji.