Logo

Výsledky soutěže

Celkově se účastnilo 45 profesionálů a vzniklo za jeden víkend celkem 6 aplikací / Projektů.

1. Místo – Kopni Ježka

Tým složený z kolegů z firmy Brilo Team se rozhodl o realizaci vzdělávací aplikace.  V aplikaci používali moderní AR senzor telefonů. Pomocí plánovače výletů a předem definovaných 3D objektů je možné vydat se na libovolný výlet (který by si mohl uživatel naplánovat případně i sám) a cestou (při dosažení určitého místa) pomocí QR kódu načíst všem 3D model a pomocí dostupných dat v aplikaci předat informace o 3D modelu.

2. Místo – Butcoin

Tým složený z kolegů z firmy GoPay se rozhodl vytvořit vlastní Českobudějickou kryptoměnu, kterou nazvali Budcoin. Ta by mohla sloužit pro potřeby města nebo kraje. S kryptoměnou se nedá obchodovat (neslouží ke spekulaci), ale umožní např. snadné přístup turistických peněženek, podpora vybraných prodejců, placení na akcích jako je Majáles nebo z pohledu města mít data o tom, kde návštěvníci města nejvíce nakupují a vymýšlet tak strategie pro budoucí rozvoj.

3. Místo – Pikador

Tým složený z členů Českobudějického coworkingového centra se zaměřil na přípravu podkladů pro OpenData města a případně kraje. Vytvořil pomocí nástroje Keboola jednotné prostředí, do kterého se mohou pomocí moderního API připojovat další instituce a data čerpat, spojovat je, propojovat a vytvářet z další zajímavé projekty. Jednu takovou aplikaci hned vytvořili a po zadání přesné adresy ve městě o ní získáte veškeré dostupné informace v rámci dostupných dat právě v Pikadoru.

4. Místo – Analýza tříděného odpadu města ČB

Další tým využil dostupná data o svozu a umístění kontajnerů na tříděný odpad. Tyto data promítl na mapu města České Budějovice a přidal k tomu demografické údaje. Tím vznikl pohled na to, kde je kontajnerů (možnost filtrovat podle přesného tipu) málo nebo kde naopak hodně. To vše včetně malého nástroje pro výběr (ať už podle typu odpadu, vzdálenosti nebo také místa).

5. Místo – Budejce.live – CMS pro veřejnost na správu obsahu

Tým složený z kolegů z firmy Websta, vytvořil vlastní CMS systém, který umožňuje komukoliv přidávat obsah na portál. Portál a jeho administrace tak nabízí snadnou možnost přidávat do portálu akce, restaurace, polední menu a další obsah, který by měl zajímat každého občana města.

Testovací přístupy do administrace jsou:
Uživatel: pavel.seps@websta.de
Heslo: aaaaaa

6. Místo – Budka – Automatický bot pro hledání informací města

Jeden z týmu se rozhodl využít přímo nástroj do Facebooku, který umožňuje pomocí aplikace Messanger komunikovat s návštěvníkem (např. stránek Města). Automatický „bot“ (jak se těmto aplikacím říká) se Vás dotazuje na to, co hledáte. Odpovídá nebo pokládá další otázky, aby si upřesnil, co hledáte. Podle toho následně nabídne informace nebo odkaz na stránku, kde najdete to co hledáte.