Logo

Pro veřejnost

Co by vám usnadnilo a zpříjemnilo život v Budějcích? Jak z nich udělat lepší místo k životu? Co vás tu trápí nebo vám chybí? 

Jsou to přeplněné popelnice, chodníky s psími exkrementy, nedostatek parkovacích míst? Ocenili byste polední menu ze všech budějckých restaurací na jednom místě nebo kompletní přehled všech sportovišť s možností online rezervace? Chcete vytvořit komunitu zahrádkářů a společně pěstovat, radit si, sdílet svoje úspěchy?

Podělte se s námi o svou myšlenku či nápad, ať už je jakýkoliv. Možná právě jemu vnukneme během Jihočeského hackathonu život. 

Podělit se o svůj nápad

Jaké nápady nám zatím lidé posílají?

Nedostatek parkovacích míst

Web se seznamem baby friendly kaváren

Přeplněné popelnice

Aplikace, která zobrazí menu ze všech restaurací

Jednotné místo pro rezervaci jakéhokoliv sportoviště v ČB

Dlouhá čekací doba u lékaře

Přehled o popelnicích na tříděný odpad

Psí exkrementy ve městě

Zvažujete, zda nám poslat svůj nápad?

Tyhle důvody mluví jasně pro 

Možná právě ten váš si vybere jeden z týmů a přijde s jeho řešením

Poslat nápad vám zabere jen pár vteřin

Nesbíráme žádná citlivá data, zajímají nás jen vaše nápady

Vaše podněty předáme městu

Jaký máme cíl

Mezi širokou veřejnost v Budějcích chceme vypustit malý výzkum, kde nám budou moci Budějčáci posílat nápady a tipy na problémy, které je tu každodenně trápí. Ty poté probereme s městem, abychom zjistili, zda pro IT odborníky dokážeme získat nějaká data, se kterými by při návrhu řešení mohli pracovat.

Na konci hackathonu by měli mít IT odborníci vytvořené funkční nápady na nějakou aplikaci, program, portál nebo jiné technologické řešení vybraného problému. Tyto nápady mohou být hotové a funkční nebo mohou naopak posloužit komunitě jako podklad k dalšímu zpracování a rozvoji.