Logo

První várka nápadů od Budějčáků

Kristýna Mokráčková
Kristýna Mokráčková
15.06.2021

Máme obrovskou radost, že Budějčáci jsou tolik aktivní a posílají své nápady. Už jsme jich sesbírali několik desítek. Pro představu jsme jich několik vybrali a vy na ně můžete mrknout níže.

  • Platforma sdružující lékaře (oční, zubní, dětský), kteří mají kapacity přijímat nové pacienty. Pacient pak snadno zjistí, ke kterému se může zaregistrovat.
  • Aktualizovaná mapa s veřejnými WC (zapojení i restaurací).
  • Spádové oblasti pro mateřské, základní a střední školy. Kam moje dítě oficiálně patří, info k dostupnosti, zápisy, požadavky, termíny apod.
  • Web, na kterém by byla prezentace všech zařízení a prostor pro volnočasové aktivity všech obyvatel tedy jak mladých tak seniorů apod. Nemusí se ani jednat o rezervační systém stačil by přehled s kontakty, zobrazením mapě a tříděním podle nějakých základních atributů a s možností zaregistrovat se jako správce a editovat údaje o dané provozovně nebo zařízení.
  • Aplikace pro občana – poplatky za popelnice, poplatky za zvířata, poplatky za parkování, pokuty, notifikace, možnosti plateb, zdali něco dlužím nebo ne, dálková obsluha, objednávání se na úřad aj. Dnes vše na xxx více místech nebo neexistuje vůbec.
  • Městská karta – ideálně v mobilu – slevy na kina, divadla, sporty aktivně i sporty pasivně a zároveň jízdenka na autobus, prostě Budějcká karta.
  • Kulturní portál – jak pro návštěvníky, tak pořadatele, aby se nestalo, že se na jeden den naplánuje více akcí.
  • Centrální registr „freelancerů“, kteří v ČB působí. Dělit je do skupin (graficky, programátoři, markeťáci, překladatelé, atd.), ale pouze jako „regionální“ záležitost, bez firem a freelancerů s působením mimo okres.
  • Platba za jízdenky v MHD – pomocí platebních terminálů.
  • Podpoření sdílených kol, aby byla kde parkovat a jejich cena, aby byla nižší než jízdenka na MHD.

Pokud máte i vy nápad, co v Budějovicích zlepšit a jak z nich udělat lepší místo k životu, pošlete nám svůj nápad zde.

Sdílejte článek

Podobné články

Česká společnost Websta se stala partnerem hackathonu

Máme radost, že se další firma rozhodla podpořit Jihočeský hackathon. Mezi partnery se přidala i česká firma Websta. Ta se zabývá vývojem webových aplikací a jejimí klienty jsou zahraniční startupy, pro které staví a dlouhodobě buduje vývojové týmy. Websta bude mít na hackathonu navíc vlastní tým, takže pokud si s nimi budete chtít popovídat, stačí…

Kristýna Mokráčková 07.10.2021

Podali jsme žádost o podporu města

Tak a je to. Radě města jsme odeslali žádost, ve které, prosíme, o podporu hackathonu. Zapojení města nám dává velký smysl. Celá akce je zaměřená lokálně a jejím cílem je vytvořit aplikaci či web, které usnadní nebo zpříjemní Budějčákům život. Pevně věříme, že pokud  spolupráce s městem klapne, bude možné oslovit větší počet místních a…

Kristýna Mokráčková 14.04.2021

Miliony dat z realitního trhu

Pro hackathon se nám podařilo taktéž získat i data od zástupců z privátního sektoru, konkrétně od české tech firmy Apify z jejich projektu REALITNI-PES.CZ. A tentokrát to budou opravdu BIG DATA! Účastníci hackathonu si budou moci pohrát s historií milionů realitních inzerátů nejen z jižních Čech. Vzhledem k tomu, jaká nyní panuje situace na trhu…

Kristýna Mokráčková 15.10.2021

První ukázka dat pro soutěžící

Pokud se chystáte hackathonu zúčastnit jako soutěžící, určitě vás bude zajímat, jaká data budou k dispozici. Na první várku můžete mrknout už teď na webu města, kde je k dispozici mapový portál s tématicky rozdělenými mapovými kompozicemi. K dispozici jsou tak například data z dopravy, spádové oblasti škol a školek, povodňové oblasti, demografické údaje nebo…

Kristýna Mokráčková 09.06.2021

Účastníci hackathonu si odpočinou u virtuální reality

Sobotní odpoledne si budou moci účastníci hackathonu odfrknout při vyzkoušení virtuální reality, kterou na hackathon přiveze Leoš Kubíček z Virtual Lab. Virtual Lab je technologická firma s dlouholetou zkušeností. Světem moderních technologií – virtuální a rozšířené reality – provádí klienty tak, aby jejich využití dávalo smysl. Vyvíjí praktická řešení, která jejich klientům šetří čas, zvyšují…

Kristýna Mokráčková 15.10.2021

Soutěžící si na hackathonu zdarma vyzkouší Dr. Boostera

Dva dny v kuse můžou být náročné, obzvlášť když není čas na spaní. Vyřešit to pomůže Dr. Booster, jedinečný český doplněk stravy, který vám dodá energii. Navíc podporuje mozkovou činnost, myšlení a soustředění, takže na hackathon je jak dělaný. Dr. Booster vyváženě kombinuje přírodní stimulanty, rostlinné extrakty, vitamíny, vybrané stopové prvky a další zdraví prospěšné…

Kristýna Mokráčková 01.10.2021

Spustili jsme nový web a sběr nápadů

Těsně před velikonoci jsme do světa vypustili nový web, kde je možné najít všechny informace k hackathonu. Jelikož jste tu, už to ale asi víte 😉. Co je ale podstatnější, je formulář, který vám umožní podělit se s námi o své nápady. Pokud jste se webem ještě neproklikali, můžete si níže přečíst krátké shrnutí, o…

Kristýna Mokráčková 06.04.2021

František se rozhodl akci podpořit i pomoci se získáním dat

Svou partnerskou „skin in the game“ se do Jihočeského Hackathonu rozhodl vložit i jeden z našich účastníků a organizátorů Fanda Řehoř. On a jeho tým z DATA-BASED pomáhají svým klientům z celého světa řídit, škálovat a optimalizovat jejich byznys skrz data a v současnosti dostupné technologie. František bude po celou dobu hackathonu v případě potřeby…

Kristýna Mokráčková 11.10.2021

Keboola je technologickým partnerem

Máme velkou radost, že můžeme na palubě mezi partnery hackathonu přivítat českou technologickou společnost Keboola, na jejíž cloudové platformě staví svá datová řešení jak mladé progresivní startupy (i z jižních Čech), tak i velké korporace. S Keboolou se seznámíte už 7.10. na warm-up setkání. Můžete si ji předem vyzkoušet a následně i osahat přes freemium…

Kristýna Mokráčková 29.09.2021

Rozhovor v Budějcké Drbně

Budějcká Drbna vyzpovídala jednoho z našich organizátorů. Jak vznikla myšlenka uspořádat hackathon? Kdo za ním stojí a kde se bude konat? Připadá v úvahu i online verze? Přečtěte si celý článek zde.    

Kristýna Mokráčková 29.03.2021

Diskuze k článku

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář